Розірвання шлюбу – це важлива процедура яка змінює юридичний статус подружжя, має відповідні наслідки, які незавжди може передбачити пересічний громадянин. Якщо Ви прийняли рішення розлучитися, то не варто поспішати це робити самостійно, особливо якщо у Вас є діти чи спільне майно. Щоб уникнути неприємних ситуації, до процесу розлучення потрібно підійти підготовленим. Адвокат з розлучень Львів надасть вичерпну консультацію щодо ваших прав та обов’язків після розірвання шлюбу, що вбереже від вчинення помилок в майбутньому.
В Україні отримати розлучення можна в двох державних органах: в РАЦСі та суді. Куди слід звернутися залежить від наявності у подружжя неповнолітніх дітей та взаємної згоди.
У разі відсутності в подружжя неповнолітніх дітей та обоє не проти розлучення, тоді простіше звернутися з заявою в РАЦСу і через місяць отримати розлучення.
Якщо у подружжя є неповнолітні діти або інший партнер не бажає розлучатися, тоді отримати розлучення можна тільки в суді.
Судовий порядок передбачає два способи розірвання шлюбу:
- за спільною заявою подружжя, яке має дітей;
- шляхом подання позову одним із подружжя.
ЯК РОЗІРВАТИ ШЛЮБ ЗА СПІЛЬНОЮ ЗАЯВОЮ ПОДРУЖЖЯ
Для того щоб отримати розлучення в суді за спільною заявою, необхідно виконати декілька вимог:
1.Укласти між подружжям нотаріальну угоду щодо:
- визначення місця проживання дитини;
- умов виховання дитини тим з батьків хто буде проживати окремо;
- аліментних зобов’язань того з батьків, хто буде проживати окремо від дитини.
2. Сплатити судовий збір.
3. Подати до суду спільну заяву про розірвання шлюбу.
Процесуальним законом передбачено, що строк розгляду такої заяви складає один місяць, однак на практиці не всі суди дотримуються такого строку.
ЯК РОЗЛУЧИТИСЯ КОЛИ НЕ МАЄ ЗГОДИ ІНШОГО З ПОДРУЖЖЯ
Якщо між чоловіком та дружиною не має згоди щодо розлучення, вони не спілкуються між собою, разом не проживають, або взагалі проживають в різних державах, єдиним способом розірвати шлюб є звернення зацікавленою стороною до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу. Таку позовну заяву може підготувати та подати до суду і адвокат зацікавленої сторони від її імені.
ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ НЕОБХІДНО:
- сплатити судовий збір
- підготувати позовну заяву
- зібрати необхідні документи (свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей, тощо).
СТРОК РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ
Справи про розірвання шлюбу розглядаються в строк до двох місяців з моменту відкриття провадження, за умови, що судом не буде наданий додатковий строк для примирення.
Крім цього, потрібно враховувати, що шлюб вважається розірваним з моменту набрання чинності рішенням суду, яке вступить в законну силу через місяць з моменту його проголошення або виготовлення повного тексту рішення.
Для підтвердження факту розірвання шлюбу, непотрібно звертатися до РАЦСУ та отримувати свідоцтво про розлучення, достатньо отримати в суді завірене рішення з відміткою про вступ в законну силу.
ДОПОМОГА АДВОКАТА У СПРАВАХ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ Є ДОЦІЛЬНОЮ У РАЗІ:
- коли один з подружжя іноземець;
- коли один з подружжя або обоє знаходяться за кордоном;
- за відсутності свідоцтва про шлюб чи даних іншого подружжя.
Після розлучення змінюється юридичний статус колишнього подружжя, виникають права та обов’язки щодо дітей та майна. Перед тим як зробити такий крок, слід розібратися з тими юридичними наслідками, що настануть після розлучення і про які особа може не здогадуватися.
АДВОКАТ З РОЗЛУЧЕНЬ ЛЬВІВ :
- надає вичерпні консультації щодо особливостей та наслідків розірвання шлюбу;
- здійснює підготовку позовної заяви про розірвання шлюбу;
- надає юридичний супровід Клієнта при укладенні договорів щодо дітей;
- представляє інтереси Клієнта в суді;
- надає комплексний супровід процедури розлучення, що включає в себе: розірвання шлюбу, вирішення спорів щодо дітей, аліментних зобов’язань та поділу майна подружжя.
У СПРАВАХ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ АДВОКАТ ПРЕДСТАВЛЯЄ ІНТЕРЕСИ КЛІЄНТІВ У ВСІХ УКРАЇНСЬКИХ СУДАХ
ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ АДВОКАТА В ШЛЮБОРОЗЛУЧНОМУ ПРОЦЕСІ
Не у всіх ситуаціях особі яка має намір розлучитися потрібен юридичний супровід адвоката в суді. У багатьох випадках достатньо звернутися за допомогою по підготовці позовної заяви про розірвання шлюбу та проконсультуватися щодо поведінки в судовому засіданні. Однак, є випадки коли особа не може зявитися в суд, наприклад, через перебування за кордоном або не хоче іти в суд через небажання зустрічатись з колишнім чи другий з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу і намагається у будь – який спосіб затягнути розгляд справи, у таких випадках присутність адвоката в судових засіданнях є виправданою.
Враховуючи зазначені обставини формується вартість послуг адвоката.
консультація + підготовка позовної заяви про розірвання шлюбу – 1500грн.
повний супровід справи розлучення між громадянами України – 5000грн.
додаткові витрати ( судовий збір, отримання відсутніх документів, переклади документів, адвокатські запити) оплачуються окремо.