• Головна
  • Поділ спільного майна подружжя

Поділ спільного майна подружжя

Зазвичай питання поділу майна подружжя виникає в процесі розлучення або одразу після розлучення. За загальним правилом, майно набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини самостійного заробітку доходу. Подружжя вправі поділити це майно незалежно від розірвання шлюбу.

Поділ майна можна здійснити в добровільному порядку шляхом укладення договору або в судовому порядку при наявності спору.

Добровільний порядок полягає у досягненні згоди між подружжям щодо майна яке  буде їм належати особисто після розлучення. Важливим етапом є правильне оформлення такого поділу.

Результатом поділу спільного майна подружжя є припинення режиму спільної сумісної власності на це майно і виникнення у кожного з них особистої або спільної часткової власності. Простіше кажучи, чоловік та дружина після такого поділу отримають або майно виділене внатурі або визначену конкретну частку в майні (якщо річ є неподільною і жоден з подружжя не погодився на грошову компенсацію).

 

Отримати консультацію

Заповніть форму для отримання додаткової інформації щодо запису на консультацію, або наступними засобами: