• Головна
  • Визнання права власності на спадкове майно

Визнання права власності на спадкове майно

ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ В ПОРЯДКУ СПАДКУВАННЯ

Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. Визнання права власності на спадкове майно здійснюється у разі якщо існують перешкоди в оформленні такого права в нотаріальному порядку.

Для того щоб прийняти спадщину, спадкоємець повинен  в шестимісячний строк з моменту смерті спадкодавця звернутися до нотаріуса  з заявою про прийняття спадщини. Нотаріус заводить спадкову справу та по закінченні шестимісячного строку видає спадкоємцям свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно.

Однак, нотаріус не завжди може видати свідоцтво про право на спадщину. Якщо за життя спадкоємець не оформив право власності на  будинок  чи земельну ділянку, пай, тощо  чи  втратив документи на них, або існують інші обставини, нотаріус не зможе оформити право спадкоємця на спадщину. В такому  випадку  оформити спадщину можливо лише в судовому порядку.


ВИЗНАННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА  СПАДКОВЕ МАЙНО В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ 

Цивільний законодавство України передбачає такий спосіб захисту права, як визнання права власності. Зокрема  стаття 392 Цивільного кодексу України наголошує, що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Визнання права власності на майно в порядку  спадкування як спосіб захисту порушених чи оспорюваних прав може бути використаний спадкоємцем лише у разі,  якщо існують перешкоди для оформлення у нотаріальному порядку. Відмова нотаріуса в оформленні права на спадщину, дає право звернутися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.

Спадкування самочинного будівництва також має свої особливості.  Спадкоємці не можуть успадкувати самочинне будівництво як об’єкт права власності, вони спадкують лише будівельні матеріали використані при будівництві. Однак, за певних обставин спадкоємці також можуть звернутися до суду в прядку ст.376 ЦК України, про визнання права власності на самочинно збудований будинок чи інший об’єкт нерухомості.

При зверненні до суду з позовом про визнання права власності потрібно критично ставитися до наявних доказів та правильно формувати позовні вимоги, оскільки, у значній кількості  справ в  суди відмовляють у визнанні права власності на будинок чи квартиру саме з  процесуальних підстав. Після відмови в позові не завжди вдається виправити допущені помилки так як дана категорія справ може бути тривалою в часі, тому досить часто закінчуються строки на звернення до суду.


АДВОКАТ ПО СПАДКОВИХ СПРАВАХ М ЛЬВІВ

  • консультації з питань визнання права власності на спадкове майно, а також з інших питань спадкового права;
  • подання різного роду запитів з метою збору доказової бази
  • підготовка позовної заяви та інших процесуальних документів у суді першої інстанції;
  • підготовка апеляційної скарги та інших процесуальних документів в апеляційному суді;
  • підготовка касаційної скарги та інших процесуальних документів у Верховному Суді
  • представництво інтересів Клієнта у судах першої, апеляційної та касаційної інстанції;
  • правова допомога в процесі виконання рішення суду.

 

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТЕЛ. 0963724300

Отримати консультацію

Заповніть форму для отримання додаткової інформації щодо запису на консультацію, або наступними засобами: