В ситуації, коли батько чи мати, які проживають окремо, безвідповідально ставляться до обов’язку утримувати своїх неповнолітніх дітей, закономірно виникає потреба в примусовому стягненні коштів на їх утримання.
Для того з батьків, хто бажає надавати кошти на утримання дитини, не менш важливо оформити аліменти, щоб у майбутньому не бути звинуваченим в ухиленні від виконання батьківських обов’язків.
СПОСОБИ ОФОРМЛЕННЯ АЛІМЕНТІВ
Оформити аліменти можна:
- шляхом укладення нотаріального договору;
- в судовому порядку, шляхом подання ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ або ЗАЯВИ ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ.
Щодо укладення договору. У разі досягнення згоди між батьками дитини щодо розміру та порядку сплати аліментів, доцільно укласти договір про сплату аліментів, який підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченю. Цінність такого договору полягає в тому, що якщо платник аліментів не буде виконувати визначені умови, нотаріус, за заявою стягувача видає виконавчий напис який підлягає примусовому виконанню.
Щодо судового порядку стягнення аліментів.
1.Стягувач аліментів може розраховувати на мінімальний розмір аліментів, який не може бути менший ніж 50% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Максимальний розмір законом не встановлений, і буде визначений судом відповідно до потреб дитини та можливостей платника.
2.Стягувач може на свій вибір стягнути аліменти в частці від заробітку платника або в твердій грошовій сумі. При підготовці заяви до суду потрібно визначитися з найбільш вигідним способом стягнення, який залежить від конкретних обставин.
Ящо у батька чи матері постійний стабільний офіційний дохід, то ймовірно стягувати потрібно в частці від заробітку. Якщо ж платник не працевлаштований або його дохід є не стабільний або мінливий, правильніше стягувати в твердій грошовій сумі.
3. Стягувач може звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу (простіший і швидший спосіб отримати рішення про стягнення аліментів). Суд задоволить таку заяву, якщо стягнення буде відбуватися у розмірі на одну дитину – однієї чверті, на двох дітей – однієї третини, на трьох і більше дітей – половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину. В твердій грошовій сумі суд видасть наказ, якщо сума не буде перевищувати 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. При поданні заяви потрібно мати точну інформацію про платника аліментів, бо в окремих випадках, такий наказ буде скасований і прийдеться звертатися з позовною заявою про стягенення аліментів в загальному порядку. В інших випадках аліменти присуджуюються в загальному порядку на підставі поданої ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ.
4. Аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу – із дня подання заяви.
5. Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути зменшений або збільшений судом за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених законом
6. Окрім аліментів, платник також несе додаткові витрати на дитину пов’язані з особливими обставинами (розвитком дитини, хворобою, каліцтвом, тощо). Розмір встановлюється рішенням суду.
ЗАЯВА ПРО ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ чи ПОЗОВНА ЗАЯВА ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ повинні відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Стягувачі аліментів звільнені від сплати судового збору згідно ст..5 Закону України «Про судовий збір».
ПОСЛУГИ АДВОКАТА ЩОДО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ
- консультації з питань стягнення аліментів;
- підготовка заяви про видачу судового наказу про стягнення аліментів;
- підготовка позовної заяви про стягнення аліментів;
- представництво в суді;
- підготовка заперечень від стягнення необґрунтовано завищеного розміру аліментів;
- підготовка заяви про збільшення або зменшення розміру аліментів;
- підготовка заяви про стягнення додаткових витрат на дитину;
- отримання виконавчого документа підготовка заяви для відкриття виконавчого провадження.
ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ – ТЕЛ. 0963724300