Спори про дітей

СПОРИ ПРО ДІТЕЙ АДВОКАТ ЛЬВІВ

Після розірвання шлюбу приходиться вирішувати питання щодо місця проживання дітей та способу їх виховання. В переважній більшості такі питання вирішуються колишнім подружжям самостійно. Однак, бувають випадки коли батькам не виходить досягнути порозуміння.  Спори про дітей  є особливо емоційними, оскільки такі рішення впливають на їх долю.

В Україні  обов’язки по захисту прав дітей покладені на органи опіки та піклування, а також на суди. Органи опіки та піклування наділені значними повноваженнями, а їх рішення є обов’язковими для виконання. Якщо сторони не згідні з рішенням органу опіки та піклування  вони можуть оскаржити їх до суду.


ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ДИТИНИ АДВОКАТ ЛЬВІВ

Якщо один з батьків не згідний з тим, що дитина проживає з іншим,  він вправі звернутися до органу опіки та піклування за місцем проживання дитини або до суду, щоб визначити її місце проживання  разом з ним.

Той з батьків, який бажає, щоб дитина проживала разом з ним, подає заяву до органу опіки та піклування.  Представники органу опіки та піклування вивчають ситуацію, проводять обстеження житлових умов кожного з батьків, спілкуються з ними, за можливості також  із дитиною, після чого приймають рішення про визначення місця проживання дитини з одним із батьків. Необхідно зазначити, що місце проживання не визначається за конкретною адресою, а з тим із батьків з яким буде постійно проживати дитина.

У разі не згоди з  рішенням органу опіки та піклування  інший батько може оскаржити його до суду.

Судовий порядок визначення місця проживання дитини

Визначити місце проживання дитини можна в судовому порядку, безпосередньо звернувшись  з позовною заявою до суду. В такому випадку так чи інакше до участі у справі залучається орган опіки та піклування, який зобов’язаний надати висновок по справі.

Звертатися до органу опіки та піклування чи до одразу до суду залежить від ситуації, і потрібно вирішувати в кожному випадку окремо.

Орган опіки та піклування, а також суд під час вирішення спору щодо місця проживання малолітньої дитини бере до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.

Орган опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.


ВСТАНОВЛЕННЯ ГРАФІКУ ПОБАЧЕНЬ З ДИТИНОЮ АДВОКАТ ЛЬВІВ

Встановлення графіку побачень з дитиною є  протилежним випадком до встановлення місця проживання дитини. Той з батьків, що проживає окремо від дитини зобов’язаний брати участь у її вихованні.  У разі якщо  батько чи мати з ким  проживає  дитина чинить перешкоди у спілкуванні з нею, інший з батьків вправі звернутися до органу опіки та піклування чи до суду про встановлення графіку спілкування дитини.

Орган опіки та піклування розглядає заяву батька чи матері, проводить необхідні перевірки та встановлює графік спілкування з дитиною для того з батьків який проживає окремо.

Якщо встановлений органом опіки та піклування графік зустрічей суперечить інтересам заявника,  то він  може оскаржити рішення органу опіки та піклування до суду.

Встановлення графіку зустрічей з дитиною в судовому порядку

Якщо є потреба звернутися одразу до суду з позовом про визначення графіку побачень з дитиною, то як і при визначенні місця проживання, обов’язковою є участь органу опіки та піклування у такій справі з наданням відповідного висновку.

Розглядаючи справу про встановлення графіку зустрічей з дитиною, суд в першу чергу буде звертати увагу на ставлення батьків  до виконання своїх обов’язків, особисту прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я, стан психічного здоров’я одного з батьків, зловживання ним алкогольними напоями або наркотичними засобами та на інші обставини. Висновок наданий органом опіки та піклування суд оцінює в сукупності зі всіма наявними доказами, тому при прийнятті рішення може відступити від його рекомендацій.  За потреби, суд може призначити побачення з дитиною у присутності матері, або інших осіб.

В рішенні, суд повинен визначити спосіб участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні чи систематичні побачення, можливість спільного відпочинку, відвідування дитиною місця його проживання тощо), місце та час їхнього спілкування.

За умови що  батько чи мати з яким проживає дитина не виконує рішення органу опіки та піклування, то у іншої сторони є можливість звернутися до суду з позовом у про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною. Таке рішення суду з може виконуватися в примусовому порядку.


СПОРИ ПРО ДІТЕЙ АДВОКАТ ЛЬВІВ

  • надає консультації з питань визначення місця проживання дитини;
  • надає консультації з питань встановлення графіку зустрічей з дитиною;
  • здійснює збір доказів необхідних для позитивного вирішення справи в  суді;
  • готує позовні заяви та інші процесуальні документи;
  • представляє інтереси Клієнта в суді.

 

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТЕЛ.0963724300

Запис на консультацію

Для запису на консультацію заповніть форму, або скористайтеся наступними засобами: