• Головна
  • Оскарження спадкового договору

Оскарження спадкового договору

ВИЗНАННЯ НЕДІЙСНИМ ЧИ РОЗІРВАННЯ СПАДКОВОГО ДОГОВОРУ АДВОКАТ ЛЬВІВ

В Україні набуває поширення  укладення спадкових договорів. Суть цього договору полягає в тому,  що одна сторона – набувач зобов’язується виконувати розпорядження іншої сторони – відчужувача, внаслідок чого  набуде право власності на майно відчужувача після його смерті.  В переважній більшості відчужувачами виступають літні особи, які мають певні потреби  (допомога у сплаті рахунків, придбані ліків, приготуванні їжі, тощо), предметом договору виступає їх єдина нерухомість.  У разі невиконання зобов’язань набувачем або введення в оману відчужувача при укдаденнні такого договору, оскарження спадкового договору  дає можливість повернутися до попереднього стану.

Необхідно зазначити, що спадковий договір відрізняється  від договору довічного утримання та заповіту. Згідно договору довічного утримання право власності на майно переходить до набувача з моменту його укладення, а  за спадковим договором –  після  смерті відчужувача. Крім цього, за договором довічного утримання передбачається догляд  за особою, тоді як спадковий договір передбачає виконання лише розпоряджень відчужувача. Заповіт взагалі є одностороннім правочином і спадкоємець без жодних умов отримує майно зазначене в заповіті.


Враховуючи те, що спадковий договір триває в часі,  між сторонами виникають непорозуміння. Нерідко відчужувач хоче позбутися такого договору, оскільки незадоволений діями набувача, або  з’являється інша особа, яка пропонує кращі умови виконання розпоряджень.   Зрозуміло, що для набувача розірвання спадкового договору є невигідним, оскільки, він вже поніс якій витрати виконуючи умови договору. В зазначеному конфлікті дуже важно домовитись, тому спір переходить на вирішення до суду.

Оскаржити спадковий договір можна у два способи:

  • визнати спадковий договір недійсним
  • розірвати спадковий договір в судовому порядку

Вибір способу оскарження спадкового договору залежить від обставин, а також має різні правові наслідки.


ВИЗНАННЯ СПАДКОВОГО ДОГОВОРУ НЕДІЙСНИМ АДВОКАТ ЛЬВІВ

Оскільки спадковий договір є правочином, то відповідно визнати його недійсним можна з підстав визначених законом для визнання недійсним  правочинів.

Найбільш поширеними підставами для визнання спадкового договору недійсним є укладення останнього під дією помилки або впливом обману. Зустрічаються в практиці випадки укладення спадкового договору під впливом тяжкої обставини.

У разі доведення що договір був укладений наприклад під впливом помилки, він визнається недійсним з моменту його укладення.


РОЗІРВАННЯ СПАДКОВОГО ДОГОВОРУ АДВОКАТ ЛЬВІВ

Розірвати спадковий договір можна  за домовленістю сторін, таке розірвання оформлюється в нотаріальному порядку. У разі невиконання набувачем розпоряджень, відчужувач вправі заявити позов про розірвання спадкового договору. Довести порушення умов договору набувачем має відчужувач. У випадку задоволення позову,  договір вважається розірваним з моменту вступу в законну силу рішенням суду. Подати позов про розірвання спадкового договору можуть лише відчужувач або набувач.


ОСКАРЖЕННЯ СПАДКОВОГО ДОГОВОРУ АДВОКАТ  ЛЬВІВ

  • консультації з питань укладення, розірвання, визнання недійсним спадкового договору;
  • підготовка позовної заяви, відзиву та інших процесуальних документів у справах про розірвання чи визнання недійсним спадкового договору;
  • представництво в суді у справах про оскарження спадкового договору.

 

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ ТЕЛ.0963724300 

Запис на консультацію

Для запису на консультацію заповніть форму, або скористайтеся наступними засобами: