• Головна
  • Блог
  • ЯК УЗАКОНИТИ ВЛАСНИЙ БУДИНОК. БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ В УКРАЇНІ.

ЯК УЗАКОНИТИ ВЛАСНИЙ БУДИНОК. БУДІВЕЛЬНА АМНІСТІЯ В УКРАЇНІ.

Узаконення самовільного будівництва в спрощеному порядку?

В 2018році українцям вкотре дали можливість узаконити самочинно зведені об’єкти. Спершу були прийняті зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», пізніше розроблений Порядок  проведення технічного обстеження і прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками(СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, який і врегулював процедуру спрощеного узаконення свавільного будівництва.

1. Чи потрібно узаконювати самочинне будівництво?

Відповідь на це запитання може дати кожен собі сам. Оскільки, не узаконений самобуд має деякі преваги. По – перше, не потрібно декларувати (особливо актуально для чиновників, депутатів та інших осіб, чиї офіційні доходи є незначними), по – друге не потрібно сплачувати податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, так як де – юре будинку не існує. На цьому переваги  закінчуються, далі починаються проблеми, такі як:

  • неможливість продати, подарувати, передати у спадок, передати в довгостроковий найм;
  • неможливість офіційно провести інженерні комунікації;
  • отримати поштову адресу, здійснити реєстрацію місця проживання, отримати субсидію;
  • ймовірність отримати штраф у розмірі 18 мінімальних зарплат, отримати рішення про знесення;
  • незважаючи на те, що будівельна амністія не має часових рамок, з врахуванням того, що бюджет не доотримує податків, державі все – таки найближчим часом прийдеться наводити порядок у цій сфері (є приклад по  «євробляхах»), звичайно ж на своїх умовах.

Якщо недоліки самобуду є суттєвішими за  переваги,  то слід скористатися будівельною амністією при цьому не відкладати узаконення у довгий ящик з підстав викладених вище.

2. Які об’єкти можна узаконити в спрощеному порядку?

  • об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1);
  • індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 05 серпня 1992 року по 09 квітня 2015 року;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

      3. Які документи необхідні для узаконення самочинного будівництва?

  • заповнена декларація (один примірник);
  • звіт про обстеження, за умови коли площа об’єкта становить більше 300 кв.м;
  • засвідчена копія документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено самобуд;
  • технічний паспорт з відміткою про обстеження, у випадку коли площа об’єкта менша 300 кв.м.

     4. Яка процедура узаконення самовільного будівництва?

  1. Забудовник подає через ЦНАП до державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об’єкта або через електронну систему здійснення декларативних та дозвільних процедур у будівництві заяву про прийняття в експлуатацію об’єкта, до якої додаються документи перелічені вище.
  2. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає документи впродовж 10 робочих днів розглядає заяву та приймає рішення про реєстрацію декларації або про її повернення у випадку наявності недоліків, при цьому вказуються недоліки та строк на їх усунення.
  3. Зареєстрована декларація є підставою для реєстрації права власності на об’єкт.

      5. Які обставини не дозволяють скористатися будівельною амністією?

Не вийде узаконити самобуд за спрощеною процедурою у випадку:

  1. відсутності документів на земельну ділянку з відповідним цільовим призначенням;
  2. об’єкт віднесений за класом наслідків вище СС1;
  3. у випадку грубого порушення будівельних норм і правил підчас будівництва, експлуатація такого об’єкта несе загрозу життю та здоров’ю людей.

Якщо в перших двох випадках можна узаконити об’єкт іншими способами, то в останньому допоможе хіба приведення об’єкта до діючих в Україні ДБН.

ЗАПИС НА КОНСУЛЬТАЦІЮ – 0963724300

Схожі публікації:

  • Експертні статті

    8 Серпня 2019

    ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА.

    За статистичними даними за 2020рік в Україні розлучилося майже 120 тисяч сімейних пар. Розлучення не завжди закінчується отриманням рішення суду про розірвання шлюбу. У колишнього подружжя виникає низка невирішених питань в тому числі і щодо поділу спільного майна. В шлюбі подружжя набуває різноманітне майно – нерухомость, бізнес, транспортні засоби, побутову техніку, речі домашнього вжитку, тощо. …

    Читати далі
  • Експертні статті

    9 Серпня 2022

    ПОДІЛ МАЙНА ПОДРУЖЖЯ. ЯК ПОДІЛИТИ НЕЗАВЕРШЕНЕ АБО САМОЧИННЕ БУДІВНИЦТВО?

    Поділ спільного майна подружжя  є складним і багатоаспектним процесом, особливо, коли майно має свої особливості або юридичні дефекти. Прикладом може слугувати поділ незавершеного  або самочинного будівництва.  Поділ такого виду майна може суттєво відрізнятися від поділу нерухомого майна на яке наявні правовстановлюючі документи. На початковому етапі необхідно розібратися яке будівництво вважається незавершеним, а яке самочинним.  Враховуючи,…

    Читати далі
  • Експертні статті

    12 Квітня 2019

    ВІДНОВЛЕННЯ ПРОПУЩЕНОГО СТРОКУ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ СПАДЩИНИ.

    Законом встановлений шестимісячний строк для прийняття спадщини, відлік якого починається з моменту смерті особи – спадкодавця. З різних причин спадкоємці у відведений строк не звертаються з заявою до нотаріуса і пропускають його. Спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що її прийняв, тому питань з продовженням строку у нього не…

    Читати далі

Отримати консультацію

Заповніть форму для отримання додаткової інформації щодо запису на консультацію, або наступними засобами: